C0603C0G1E2R4B
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C0603C0G1E2R4B
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 2.4PF 25V C0G 0201
Auf Lager : 2162
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.4 pF