C0603X182J4JACAUTO
KEMET
Produkt-Nr.:
C0603X182J4JACAUTO
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 1800PF 16V U2J 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SMD Auto U2J Flex
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr KEMET
Capacitance 1800 pF