Zuhause / Ceramic Capacitors / C1005C0G2A181K050BA
minImg
C1005C0G2A181K050BA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1005C0G2A181K050BA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 180PF 100V C0G 0402
Auf Lager : 4300
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 180 pF