Zuhause / Ceramic Capacitors / C1005X7S1A474M050BC
minImg
C1005X7S1A474M050BC
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1005X7S1A474M050BC
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 10V X7S 0402
Auf Lager : 11694
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF