Zuhause / Ceramic Capacitors / C1005X8R2A332M050BE
minImg
C1005X8R2A332M050BE
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1005X8R2A332M050BE
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF