C1206C222K2RACB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
C1206C222K2RACB
Beschreibung:
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 pF