C1206X102JARACTU
KEMET
Produkt-Nr.:
C1206X102JARACTU
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 250V X7R 1206
Auf Lager : 3500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SMD Comm X7R Tip-Ring
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm)
Mfr KEMET
Capacitance 1000 pF