Zuhause / Ceramic Capacitors / C1608C0G1H101J080AE
minImg
C1608C0G1H101J080AE
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1608C0G1H101J080AE
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
Auf Lager : 89059
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100 pF