Zuhause / Ceramic Capacitors / C1608C0G1H472J080AE
minImg
C1608C0G1H472J080AE
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1608C0G1H472J080AE
Beschreibung:
SOFT TERMINATION,0603,C0G,50V,4.
Auf Lager : 4523
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4700 pF