Zuhause / Ceramic Capacitors / C1608C0G2E471K080AA
minImg
C1608C0G2E471K080AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1608C0G2E471K080AA
Beschreibung:
CAP CER 470PF 250V C0G 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 470 pF