Zuhause / Ceramic Capacitors / C1608X5R1E224K080AA
minImg
C1608X5R1E224K080AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1608X5R1E224K080AA
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.22 µF