Zuhause / Ceramic Capacitors / C1608X6S1E684K080AB
minImg
C1608X6S1E684K080AB
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C1608X6S1E684K080AB
Beschreibung:
CAP CER 0.68UF 25V X6S 0603
Auf Lager : 7315
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF