Zuhause / Microcontrollers / C167CSL40MCABXQLA2
minImg
C167CSL40MCABXQLA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
C167CSL40MCABXQLA2
Paket:
P-MQFP-144-8
Beschreibung:
IC MCU 16BIT ROMLESS 144MQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166
Speed 40MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 11K x 8
Number of I/O 111
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P-MQFP-144-8
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series C16xx
Package / Case 144-BQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters A/D 24x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V