Zuhause / Ceramic Capacitors / C2012C0G1E103J060AA
minImg
C2012C0G1E103J060AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C2012C0G1E103J060AA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 25V C0G 0805
Auf Lager : 12086
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF