C2012JB2A223K125AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C2012JB2A223K125AA
Beschreibung:
CAP CER 0.022UF 100V JB 0805
Auf Lager : 3787
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF