C2012SL1A333J
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C2012SL1A333J
Beschreibung:
CAP CER 0.033UF 10V SL 0805
Auf Lager : 2257
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF