C315C101FAG5TA7301
KEMET
Produkt-Nr.:
C315C101FAG5TA7301
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 100 pF