C315C161J3G5TA
KEMET
Produkt-Nr.:
C315C161J3G5TA
Beschreibung:
CAP CER 160PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KEMET
Capacitance 160 pF