C315C472M1U5CA
KEMET
Produkt-Nr.:
C315C472M1U5CA
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Mfr KEMET
Capacitance 4700 pF