C317C221J1G5CA
KEMET
Produkt-Nr.:
C317C221J1G5CA
Beschreibung:
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Mfr KEMET
Capacitance 220 pF