C317C473M5U5CA
KEMET
Produkt-Nr.:
C317C473M5U5CA
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Mfr KEMET
Capacitance 0.047 µF