Zuhause / Ceramic Capacitors / C3216X7R2E153K115AA
minImg
C3216X7R2E153K115AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C3216X7R2E153K115AA
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1206
Auf Lager : 2847
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF