Zuhause / Ceramic Capacitors / C3225NP02A223J160AA
minImg
C3225NP02A223J160AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
C3225NP02A223J160AA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF