C328C185K5N5TA
KEMET
Produkt-Nr.:
C328C185K5N5TA
Beschreibung:
CAP CER 1.8UF 50V X8L RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X8L
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X8L HT150C
Mfr KEMET
Capacitance 1.8 µF