C331C124F2G5TA
KEMET
Produkt-Nr.:
C331C124F2G5TA
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER RAD 120NF 200V C0G 1%
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.420" (10.66mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.12 µF