C356C154G2G5TA
KEMET
Produkt-Nr.:
C356C154G2G5TA
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER RAD 150NF 200V C0G 2%
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.15 µF