C356C154J2G5TA7301
KEMET
Produkt-Nr.:
C356C154J2G5TA7301
Beschreibung:
CAP CER 0.15UF 200V C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.15 µF