C41-BR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C41-BR12H-CRO
Beschreibung:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.11mm Dia