C430C104K2R5TA
KEMET
Produkt-Nr.:
C430C104K2R5TA
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 200V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series AxiMax 400 Comm X7R
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.1 µF