C44AFFP5200ZE0J
KEMET
Produkt-Nr.:
C44AFFP5200ZE0J
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 20UF 5% 400VDC RAD
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.878" (22.30mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms
Ratings -
Series C44A
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KEMET
Capacitance 20 µF