C82AXBFKSW6WT55XAA
Focus LCDs
Produkt-Nr.:
C82AXBFKSW6WT55XAA
Hersteller:
Focus LCDs
Beschreibung:
8X2 FSTN GRAY CHARACTER LCD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Character Format 5 x 8 Dots
Viewing Area 30.40mm L x 13.90mm W
Controller Type ST7066U
Display Mode Transflective
Text Color Black
Product Status Active
Character Size 4.75mm H x 2.95mm W
Series C82A
Display Format 8 x 2
Number of Characters 16
Display Type FSTN - Film Super-Twisted Nematic
Backlight LED - White
Voltage - Supply 5V
Background Color Gray
Mfr Focus LCDs
Dot Size 0.55mm W x 0.55mm H
Outline L x W x H 40.00mm x 35.40mm x 13.00mm