C901U360JVSDBAWL40
KEMET
Produkt-Nr.:
C901U360JVSDBAWL40
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 36 pF