C91-BCA28H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C91-BCA28H-CWO
Beschreibung:
PMI .290" AMB HI-HAT 28V BIPIN C
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Wrap, 0.201" (5.1mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 583nm
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 18mA
Lens Size 7.10mm Dia