C91-GLP28-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C91-GLP28-CGO
Beschreibung:
PMI .290" 28VDC DIFFUSED GREEN
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 8.50mm Dia