C927U331KZYDCA7317
KEMET
Produkt-Nr.:
C927U331KZYDCA7317
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 330 pF