C941U332MVVDAAWL40
KEMET
Produkt-Nr.:
C941U332MVVDAAWL40
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 3300 pF