CA0001R2000JR05
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CA0001R2000JR05
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 1W 5% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series CA
Power (Watts) 1W