CA3100E28-22PDNF80
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
CA3100E28-22PDNF80
Hersteller:
ITT Cannon, LLC
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C