CA3106E20-22PZ
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
CA3106E20-22PZ
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 6P SILV SLDR CUP
Benutzer handbuch
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C