CA3106E22-12PWBA232
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
CA3106E22-12PWBA232
Beschreibung:
CB 5C 2#8 3#16 PIN PLUG
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polychloroprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc Cobalt
Shell Size - Insert 22-12
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C