CA3108E28-22SB
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
CA3108E28-22SB
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
Benutzer handbuch
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C