CA56-11GWA
Kingbright
Produkt-Nr.:
CA56-11GWA
Hersteller:
Kingbright
Beschreibung:
DISP 7SEG 0.56" QUAD GRN 36DIP
Benutzer handbuch
Color Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.748" H x 1.980" W x 0.319" D (19.00mm x 50.30mm x 8.10mm)
Millicandela Rating 11mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 62.5mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 36-DIP Module (0.600", 15.24mm)
Number of Characters 4
Display Type 7-Segment Clock
Digit/Alpha Size 0.56" (14.22mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V