CAB.M02.GLA.C72N
LEMO
Produkt-Nr.:
CAB.M02.GLA.C72N
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 30A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M02
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C