CAB.M04.GLA.C92GZ
LEMO
Produkt-Nr.:
CAB.M04.GLA.C92GZ
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 15A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M04
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C