CAB.M12.GLA.C52GZ
LEMO
Produkt-Nr.:
CAB.M12.GLA.C52GZ
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
Circular Plastic Push-Pull
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M12
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating -
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C