CAR1AP80DC12-S
Hasco Relays
Produkt-Nr.:
CAR1AP80DC12-S
Hersteller:
Hasco Relays
Beschreibung:
CAR80 SERIES, SPST, 80A, DC12V C
Auf Lager : 700
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 20
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power -
Switching Voltage 14VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Through Hole
Must Release Voltage 1.2 VDC
Product Status Active
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CAR80
Operate Time 9 ms
Contact Material Silver Alloy
Mfr Hasco Relays
Coil Voltage 12VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC