CAS17C330FAGGC
KEMET
Produkt-Nr.:
CAS17C330FAGGC
Beschreibung:
SFTY 1808 33PF X2 250 C0G 1%
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X2
Series CAS SMD SFTY 250
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Mfr KEMET
Capacitance 33 pF