CAS21C821JARFC
KEMET
Produkt-Nr.:
CAS21C821JARFC
Beschreibung:
SFTY 2220 820PF X1 250 / Y2 250
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr KEMET
Capacitance 820 pF