CAY16-273J8LF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CAY16-273J8LF
Paket:
1506
Beschreibung:
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 1506
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1506
Series CAY16
Power Per Element 62.5mW