CB037D0223JBC
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
CB037D0223JBC
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CB
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF